S akými nákladmi je potrebné počítať pri kúpe vnútorného bazéna

S akými nákladmi je potrebné počítať pri kúpe vnútorného bazéna

Pri zvažovaní kúpy bazéna vidí mnoho ľudí najväčšiu prekážku v tom, že nedokážu bazén plnohodnotne využiť. Bez ohľadu na to, aký je váš rozpočet, nemôžete meniť ročné obdobia. S matkou prírodou sa tiež nemôžete dohodnúť na zmluve o počasí, ktorá by bola podľa vašich predstáv. Jedinou možnosťou k zaisteniu kúpania a plávania počas celého roka je vybudovanie vnútorného bazéna. V prípade, že túžite po vnútornom bazéne pripravte sa adekvátne za to zaplatiť. S akými nákladmi je potrebné počítať pri kúpe vnútorného bazéna si viac rozoberieme v nasledujúcich odsekoch.

Materiál a inštalácia bazéna

Či už ide o laminátový bazén, nerezový bazén, železobetónový bazén alebo iný z kvalitnejších bazénov prvé a najzreteľnejšie sú „normálne“ náklady na výstavbu bazéna. Vo všeobecnosti použijete rovnaký druh kvalitného materiálu, ako pri vonkajšom bazéne. V prípade inštalácie bazéna pôjde tiež, ak nie o rovnaký, tak o veľmi podobný spôsob. Ak máte prehľad o cenách bazénov v tejto etape nemusíme počítať nič naviac.

Renovácia domu

V tomto prípade cena bazéna začína stúpať. Bazén nie je niečim, čo môžete pridať do vášho domu bez zmeny rozšírenia a výdavkov. Určite mi dáte za pravdu, že veci idú jednoduchšie, ak je bazén súčasťou novej konštrukcie domu alebo umiestnený v samotnej štruktúre. Výhodou štruktúry Magiline je, že panely sa dajú jednoducho preniesť cez akýkoľvek zúžený priestor bez toho, aby ste museli narušiť prechodové priečky alebo celé steny. Vo všeobecnosti to znamená, že nebudete musieť hľadať miesto pre bazén a všetko s tým spojené.

Polypropylénové panely štruktúry Magiline
Polypropylénové panely je možno jednoducho preniesť cez zúžený priestor

K zvládnutiu vybudovania a renovácie interiérového bazéna je potrebné mať odborné znalosti. To je dôvod prečo sa odporúča najať prvotriedneho staviteľa vnútorných bazénov. Stojí to za investíciu!

Ventilácia a všeobecná údržba

Snáď najjasnejším rozdielom medzi výstavbou vnútorného a vonkajšieho bazéna je, že vnútorné bazény potrebujú špeciálny ventilačný systém, ktorý vymení a odvlhčí vzduch. Bez odvlhčovača by generovaný vlhký vzduch pri bazéne mohol doslova zničiť váš dom. Viac zaujímavých informácií sa môžete dočítať v našom článku Prečo sa oplatí investovať do odvlhčovača pre vnútorný bazén a wellness.  K obmedzeniu vyparovania je dobrou voľbou inštalácia automatického bazénového prekrytia. Prekrytie tiež ušetrí náklady pri použití tepelného čerpadla vody. Tepelné čerpadlo je okrem iného vhodné pri nepriamom alebo minimálnom slnečnom svetle.Áno. To sú ďalšie náklady naviac, ktoré sa vám však z dlhodobého hľadiska vrátia.
Z pohľadu údržby sú vnútorné bazény lacnejšie a jednoduchšie než vonkajšie bazény.

  1. menej chemických prostriedkov
  2. menej čistenia
  3. žiadne zbieranie listov

Pravdepodobne nebudete potrebovať servis a údržbu vnútorného bazéna. V článku 3 Dôvody prečo uvažovať nad realizáciou Interiérového bazéna sa týmto výhodám venujeme podrobnejšie.

Ďalšie možnosti

Prvou z možností je použiť čiastočný alebo dočasný kryt. Môže to zahŕňať čokoľvek od strechy, ktorá zakryje bazén pred dažďom až k skleníkovej konštrukcii, ktorá môže v prípade zhoršeného počasia udržať bazén v teple. Nie je to lacná a k vybudovaniu jednoduchá náhrada, ale určite výhodnejšia pokiaľ ju porovnávame s plnohodnotným vnútorným bazénom.
Druhou z možností je vybudovať bazén teraz a uzatvoriť ho neskôr. Kľúčom je dôkladne plánovanie projektu. Ak poznáte veľkosť štruktúry, môžete zaliať pätky pre budúcu štruktúru, keď sa bude zalievať betón na podlahu. Pri tejto voľbe by ste však nemali zabudnúť načrtnúť do projektu akúkoľvek vodu/elektrinu pre budúce zabudovanie.
Podobne, ako pri vonkajších bazénoch existuje veľa faktorov ku konečnej a presnej odpovedi na otázku KOĽKO potrebujem peňazí na vnútorný bazén? Všetko viac menej záleží, či bude vnútorný bazén súčasťou novostavby, budete rekonštruovať dom alebo si už k existujúcemu domu postavíte bazén a uzatvoríte si ho neskôr.
vnútorný bazén s dodatočne vybudovaným uzatovrením

Prezrite si naše ďalšie články

Pôvod vzniku bazénov
Údržba bazénov

Pôvod vzniku bazénov

Najstaršia verejná vodná nádrž v starovekých dobách sa prezentovala netypickým názvom „Veľký kúpeľ“, ktorý sa v tých …

Čítať viac →
9 zaujímavých bazénových trendov
Rady, tipy a triky

9 zaujímavých bazénových trendov

Prešla už dlhá doba, od kedy boli bazény len v základnom bielom obdĺžnikovom tvare. Za …

Čítať viac →
33 dôvodov prečo si zaobstarať zapustený bazén
Údržba bazénov

33 dôvodov prečo si zaobstarať zapustený bazén

Takže toto nebude typický článok, ale chcel som prísť so zoznamom toľkých dôvodov ako je …

Čítať viac →