3 Dôvody prečo uvažovať nad realizáciou Interiérového Bazéna

3 Dôvody prečo uvažovať nad realizáciou Interiérového Bazéna

Zdá sa to neintuitívne, ale začiatok zimy je ten správny čas na plánovanie výstavby vášho nového bazéna. Iste, myšlienka na plávanie, kdekoľvek okrem kúpeľov  znie strašne (akurát snežilo, keď som písal tento článok). No vráťme sa pár mesiacov dozadu do tých dlhých, horúcich dní a spomenieme si, prečo ste boli nadšený s myšlienky vlastnenia zapusteného bazéna. Pravdepodobne nechcete minúť celý svoj majetok na túto časť bývania a budete v prvom rade uvažovať nad vonkajším bazénom. Náklady súvisiace s realizáciou výstavby interiérového bazéna na rozdiel od vonkajšieho bazéna bývajú vo väčšine prípadov väčšie. Avšak, interiérový bazén nemusí byť mimo vašich možností. Poďme sa spolu pozrieť na 3 dôvody prečo uvažovať nad realizáciou interiérového bazéna.

1. Minimálne čistenie

Keď dôjde k čisteniu, pri vnútornom bazéne je to neporovnateľne ľahšie. V prípade, ak nie ste vlastníkom kvalitnej bazénovej filtrácie a bazénového prekrytia váš vonkajší bazén zažije inváziu lístia, piesku, drobných kamienkov a netreba zabudnúť na hmyz, pavúky a srsť vašich domácich miláčikov. V skratke povedané, vonkajší zapustený bazén je vystavený boju proti živlom a bez ohľadu na to, ako precízne ste upratali svoju záhradu, kúsky nečistôt si vždy nájdu svoju vlastnú cestu.
Pokiaľ s interiérovým bazénom nemusíte mať starosti o vonkajšie nečistoty, musíte byť na pozore s používaním chémie. Všetky druhy bazénov musia byť čistené chemickými prípravkami, aby boli hygienicky bezpečné! Taktiež si vyžadujú starostlivé testovanie a ostražitosť, aby bolo vyvážené pH. Chlór býva najčastejšou voľbou pre bazénovú chémiu, ale slaná voda býva čoraz využívanejšou. Dokonca si môžete vyskúšať systém na zmes chlóru a slanej vody, ktorý má výhody slanej vody, ale dezinfekčnú silu chlóru. Túto problematiku sme podrobnejšie rozoberali v naších článkoch Prečo investovať do systému na výrobu slanej vody a 3 Výhdoy plávania v slanej alebo soľnej vode.
vnútorný bazén

2. Celoročné využitie

Nepochybne, jednou z najvýznamnejších výhod interiérového bazéna je fakt, že jeho využitie nie je limitované špecifickou časťou roka. Vonkajšie bazény sú fantastické, keď je slnko žeravé a leto je v plnom prúde. Kto by sa chcel ponoriť počas chladného jarného rána? Možno zaplávať si priamo na Vianoce? Silvestrovská pool party znie taktiež, ako niečo nereálne. Je to reálne, ale pre ľudí, ktorí sú majiteľmi interiérových bazénov. Dokonca nevyhrievaný interiérový bazén poskytne o mnoho viac regulovanej teploty, keď že voda a ni okolie nie je vystavené poveternostným vplyvom. Teplota celej miestnosti, v ktorej je bazén nainštalovaný, sa bude viac podobať teplote zvyšku vášho domu.

3. Ochrana a pomoc pre zdravie

Na Slovensku patrí medzi jednu z najpopulárnejších atrakcií vonkajších bazénov možnosť opaľovať sa. Zatiaľ čo opaľovanie v našom tele produkuje Vitamín D, nadmerné vystavovanie slnku spôsobuje rakovinu kože, pokročilé starnutie a poškodenie očí. Bonus interiérových bazénov poskytuje aj možnosť vodných aktivít v kruhu svojej rodiny bez nebezpečenstva spojeného s nadmerným slnečným svetlom. Ak chcete to najlepšie z oboch svetov, je tu možnosť inštalácie zaťahovacej strechy nad bazénom. Musím však podotknúť, že ide o jednu z najdrahších kombinácií.
interierovy bazen
Možno vás bude zaujímať príbeh o rodine Franksových z amerického mesta Plymouth. Tí sa rozhodli pre inštálaciu interiérového bazéna. Na tom by nebolo nič zvláštne, ale táto rodina to spravila kvôli hlave rodiny. Bill trpel zlomeninou chrbtice a najlepšou terapiou proti bolesti sa ukázalo visenie a hojdanie vo vode (Hydrokinezioterapia). Keď sa Bilov stav zlepšil využíval bazén na prvé cvičenia, kroky a neskôr plávanie. Bilova manželka Elspeth nepovažovala interiérový bazén za luxus, ale za niečo čo pomohlo jej manželovi od bolesti a k návratu do bežného života.

Interiérové bazény môžeme pre väčšinu považovať za luxus, to nemôžeme poprieť. No nemôžeme poprieť aj to, že pred niekoľkými rokmi sa za luxus považovali aj vonkajšie zapustené bazény do zeme a v dnešnej dobe sa stávajú súčasťou viacerých príbytkov. Blízka budúcnosť ukáže, do akej miery sa stane populárna realizácia interiérových bazénov pre domácnosti aj u nás na Slovensku.

Prezrite si naše ďalšie články

Ako rozpoznať, ošetriť a odstrániť riasy vo vašom bazéne
Údržba bazénov

Ako rozpoznať, ošetriť a odstrániť riasy vo vašom bazéne

Plánujete otvorenie novej sezóny veľkou pool párty, ale pri pohľade na vodu vo vašom bazéne …

Čítať viac →
uvedenie zapusteného bazéna do prevádzky
Stavba bazénov

Uvedenie zapusteného bazéna do prevádzky

Jar dorazila a teploty začínajú pomaly liezť nahor. Je to čas, kedy sa vlastníci zapustených …

Čítať viac →
Aký je najvhodnejší vonkajší bazén pre malú záhradu
Stavba bazénov

Aký je najvhodnejší vonkajší bazén pre malú záhradu?

Aký je najvhodnejší vonkajší bazén pre malú záhradu? Pri aktuálnych cenách pozemkov väčšina ľudí, ktorá …

Čítať viac →