Stavba bazéna na kľúč

Bazény Magiline sa skladajú z jedného monobloku, ktorý je pevný ako vodná nádrž, most alebo tunel a zároveň sú variabilné, robustné a flexibilné súčasne. Robustné znamená, že bazény spĺňajú všetky bezpečnostné a kvalitatívne požiadavky, flexibilné znamená, že je nekonečné množstvo tvorivých konštrukcií. Stavba bazéna tak nikdy nebola efektívnejšia.

Ako prebieha výstavba bazéna?

1

Zemné práce

Minimálne zemné práce: vyhĺbenie je v rozsahu len o 15 cm väčšie, než je štruktúra bazéna sama!

– Úspory na výkope a materiálnej výplne
– Čisté stavenisko pri stavbe bazéna
– Žiadne trhliny alebo riziko zosuvu betónovej platne bazéna, ktorá spočíva na prírodnej a stabilnej pôde
– Záhrada ostane zachovalá

2

Montáž bazénovej štruktúry a nastavenie

Štruktúra kombinovaných debniacich dosiek (stratené debnenie) je inovatívny proces, ktorý si spoločnosť patentovala. Dodaná je ako stavebnica, ktorá umožňuje jednoduchú inštaláciu. Štruktúra je samonosná, to znamená, že nevyžaduje žiadne upevnenie dodatočnými nosníkmi a taktiež je veľmi dobre tepelne izolovaná. Na 80% je vytvorená z vybraných, roztriedených a recyklačných materiálov. Horizontálne oceľové tyče sú umiestnené v doskách a sú vložené do príslušných drážok.Filtračný systém, rôzne vybavenia, osvetlenie, proti-prúdový systém, masážne trysky sú zabudované priamo do štruktúry.

3

Liatie betónu

Liatie betónu spočíva v troch pasážach, aby sa dosiahlo dokonalé zaplnenie štruktúry. Oceľové ložisko je umiestnené na dno bazéna, dodatočné železo sa vtlačí do príslušných otvorov. Betón naliaty do štruktúry, zabezpečí odolný, spoľahlivý a pevný bazén. Vibrácia betónu nie je potrebná.

4

Povrchové úpravy

Okrajové kamene ležia na stenovej konštrukcii bazéna a teda im nehrozí zosunutie. Sú vyrobené na mieru a preto sa nemusia rezať. Po vyčistení sa dno pokryje filcom, steny a schody hustou penou. Dlaždičky sú usporiadané v súvislosti s okrajmi a teda nie sú spojené so štruktúrou.

5

Bazénová fólia – uchytenie a natiahnutie

Nakoniec, sa bazénová fólia, vyrobená na mieru (vrátane schodov), pripevní na úchytkový profil, ktorý je zabudovaný do štruktúry. Z pod fólie sa vysaje vzduch a následne sa bazén môže napustiť vodou.

6

Napustenie bazéna

Záverečná fáza napustenie bazéna. Počas plnenia bazéna vodou sa vyrežú otvory pokrývajúce filtráciu, svetlo atď.. Po naplnení prebehne skúška všetkých zapojených komponentov. A týmto je stavba bazénu dokončená a vy si ho môžete začať užívať.