vysnívaný domáci bazén ako na tácke

Vysnívaný domáci bazén ako na tácke

Oficiálny začiatok leta je už za rohom.  Pri pomyslení na balenie si plaviek, nafukovacích rukávnikov pre deti, opaľovacieho krému, osušky, oblečenia na prezlečenie, naloženia detí do auta na cestu k najbližšiemu kúpalisku, čakanie v rade na lístok, hľadanie si miesta na sedenie a nakoniec aj v bazéne plnom ľudí ma núti hľadať alternatívu ako poraziť blížiace sa horúčavy. Čo si myslíte, nebolo by pekné preskočiť všetky tieto ťažkosti? Stačí otvoriť zadné dvere vášho domu a užiť si kúpanie bez zbytočného stresu priamo na vašom vlastnom pozemku?
Mnoho ľudí si myslí, že vlastniť kvalitný bazén je mimo ich dosah. Ale to, čo si neuvedomujú je, že náklady na domáci bazén sú cenovo dostupnejšie ako kedykoľvek predtým. Prišli sme s niekoľkými spôsobmi na zníženie počiatočných nákladov. Dopomôžu vám splniť si sen o vlastnení luxusného a kvalitného bazéna.

Menší, ale rovnako užitočný…

Keď sa rozhodujete nad kúpou bazéna do záhrady, majte na pamäti, že veľké nie je vždy lepšie. Ak je to možné zmenšite veľkosť vášho plánovaného vonkajšieho bazéna bez obetovania jeho účelu. Či už má slúžiť na relaxáciu, pool party, vodnú gymnastiku, rekreáciu, rehabilitáciu, detské hry atď.. Verte mi žiadne dieťa nikdy nepovie „ Ja sa nechcem hrať v tomto bazéne lebo je malý“. Veď predsa koľko radosti dokáže deťom priniesť aj obyčajný nafukovací bazén.
Pokiaľ ma byť využitie hlavne pre vás, zvážte stavbu bazéna menších rozmerov, na ktorý bude vynaložené menej materiálu, menšie náklady na výstavbu a nakoniec aj nižšie náklady na údržbu. Patríte medzi tých, ktorí si doprajú počas týždňa niekoľko hodín plávania a mali by ste pocit, že v malom bazéne to nepôjde? Ale pôjde, a to s nainštalovaním protiprúdom. Protiprúd do bazéna MAGIsport 2 ponúka rýchlosť prúdenia až 54km/h. Možno si poviete: „Ale veď to je ďalšia investícia naviac“. Odpoviem vám, že NIE JE! Porovnajte si sumu, ktorú by ste museli zaplatiť napríklad za 5m bazén s protiprúdom s minimálne 15m veľký bazén v zemi, ktorý by vám stačil na plnohodnotné plávanie. Samozrejme mohol by byť aj kratší, ale to by ste v ňom pravdepodobne viac nacvičili obrátky ako si z chuti zaplávali.

Skrášlenie môže počkať

Videli ste na internete, magazínoch a v katalógoch veľa zaujímavých obrázkov domácich bazénov s krásnym okolím, altánkom, jazierkom, skalkami, šmykľavkami, fontánkami a pod.. Musím priznať aj mne sa to páči, ale tiež to má čas na realizáciu. Ďalším spôsobom, ako byť schopný realizovať stavbu bazéna svojich snov je počkať na niektoré spoločné črty. Ak sa pokúsite pridať mnoho doplnkov, na začiatok budú vaše počiatočné náklady príliš vysoké. Dáte mi určite za pravdu, že ak plánujete zmenu na vašej záhrade a vašim snom je vlastniť bazén do zeme, tak to by mala byť jedna z prvých vecí, ktoré sa na vašej záhrade zrealizujú. Nechcete predsa začať s realizáciou bazéna, keď už je vaša záhrada hotová.
Terasa a skalky vôkol zapusteného bazéna spravia váš dvor naoko kompletným. Ak však chcete ušetriť niekoľko euro je tiež možné pridať prv malú časť terasy k vonkajšiemu bazénu a po nejakom čase, nie je problém ju dokončiť. To platí aj pre pridanie ďalších krajných dodatkov, ako je osvetlenie, dlažba, vonkajšia kuchyňa a krb.

Čo tak nadzemný bazén?

Ak chcete udržať náklady na váš domáci bazén nízke, ale chceli by ste čo najviac dostupných doplnkov a kvalitné bazénové príslušenstvo nezabudnite si pozrieť všetky funkcie, ktoré ponúka nadzemný bazén. Nielen, že sú dostupné vo väčšom rozmere, ale aj ich výstavba trvá iba pár dni. Novinkou od spoločnosti Magiline je nadzemný bazén MAGIwood, ktorý svojou cenou radíme do ekonomickej triedy. MAGIwood môže mať tvar obdĺžnika alebo aj osemuholníka s možnosťou niekoľkých rozmerov.
Pamätajte správne plánovanie je kľúčom k vášmu vysnívanému pozemku za vašim domom. Dúfam, že vám niektoré tieto tipy pomohli, alebo pomôžu nasmerovať vás tým správnym smerom pri plánovaní prijateľného rozpočtu pre váš vysnívaný vonkajší bazén.

Prezrite si naše ďalšie články

Návšteva PISCINES MAGILINE Troyes 2015
Novinky

Návšteva PISCINES MAGILINE Troyes 2015

V termíne 14-16.12.2015 sme sa zúčastnili školenia v centrále Piscines Magiline vo Francúzskom meste Troyes. Chceli by …

Čítať viac →
3 výhody plávania v slanej alebo soľnej vode
Rady, tipy a triky

3 Výhody plávania v slanej alebo soľnej vode

O liečebných účinkoch slanej alebo soľnej vody bolo popísaných už zopár článkov. Rozhodol som sa …

Čítať viac →
Ako vodné prostredie prispieva k dýchacím problémom detí a mládeže
Rady, tipy a triky

Ako vodné prostredie prispieva k dýchacím problémom detí a mládeže

Plávanie je absolútne fenomenálna forma cvičenia, nehovoriac o upokojujúcich účinkoch. Avšak, plávanie v bazéne s chlórovou vodou môže …

Čítať viac →