Vonkajší bazén - Investícia presahujúca možnosti Vašej záhrady

Vonkajší bazén – Investícia presahujúca možnosti Vašej záhrady

Ortuť na teplomery začína stúpať a vy sedíte popoludní pod altánkom vzadu za vašim domom. Vo svojom obľúbenom kresle ovievajúc seba samého premýšľate nad sľubom, ktorý ste si dal presne v podobnom čase minulý rok. „ Ďalšie leto budeme mať bazén na našej záhrade“. Vo väčšine prípadov, prirodzeným a postačujúcim dôvodom, rozhodnutia sa investovať do kúpy bazéna je odohnať horúčavu. To síce máme pár dni v roku aj radi, a to hlavne po dlhej zime, ale s pocitom schladenia či už v bazéne alebo na jeho okraji sa to nedá porovnať. Napriek tomto fakte investícia do kúpy kvalitného bazéna, poskytuje aj niektoré iné výhody. Dobrou správou je, že výstavba a udržiavanie bazéna je ľahšie ako kedykoľvek predtým a návratnosť vašich investícií presahuje predajnú cenu. A to investícia do zlepšenia vášho zdravia, celkový pohľad na váš dom a jeden zo základov zábavy a príjemných chvíľ v spoločnosti svojich rodinných príslušníkov a známych.

Zdravotné prínosy plávania a vodných aktivít v bazéne

Zdravotné prínosy plávania a ďalších pohybových aktivít vo vodnom prostredí sami o sebe patria medzi veľmi cenné pri vlastníctve bazéna. Počas plávania pracuje celé vaše telo s veľmi malým rizikom zranenia sa. Medzi ďalšie výhody patrí zlepšenie kardiovaskulárneho systému, zvýšenie svalovej sily a zlepšenie pružnosti kože a to všetko naraz v jednom čase. Plávanie v bazéne taktiež zlepšuje využitie kyslíka v tele bez nadmerného zaťaženia srdca. A najlepšie pritom všetkom je, že pri plávaní nedochádza k žiadnemu stresu na kosti, kĺby alebo spojovacie tkanivo. Podobne ako mnoho regulárnych cvičení,  pohybové aktivity v bazéne sú veľmi vhodné na odbúranie stresu. Tieto cvičenia stimulujú mozog a ten vylučuje látky, ktoré spravia vášmu telu dobre. Keď vykonávate cvičenia v bazéne pri vyššej teplote vody, pohybom vody proti a cez celé telo dosiahnete okrem masáže aj príjemnú relaxáciu. Tento pokojný a efektívny spôsob môže znížiť alebo úplne eliminovať bolesť.

Bazén s proti prúdom

V dnešnej dobe aj pri rozhodnutí sa investície do rozmermi menšieho bazéna sa nemusíte zamýšľať nad tým, ako si dobre zaplávate vo svojom bazéne.  Spoločnosť Magiline vyriešila tento „problém“ možnosťou nainštalovania protiprúdu do bazéna MagiSport2, s rýchlosťou prúdenia vody 54km/h. Prúd, proti ktorému plávate, je generovaný silným a šikmým podvodným vstrekom (ktorý sa vám nedostane do očí). Prúd vody v bazéne je taký silný ako v horskom potoku.
Plávanie proti prúdu a jeho blahodarne účinky:

  • udržuje Vás vo forme,                                                    
  • stimuluje krvný obeh, 
  • zmierňuje bolesť chrbtice – „choroba storočia“ 
  • rozvíja kapacitu Vašich pľúc.

Plávanie proti prúdu je určené nie len pre dospelých, ktorí si užijú radosť z uvoľnenia a športového plávania, ale aj pre deti (tréning a zábava v jednom).  Starší ľudia si v bazéne s proti prúdom môžu užiť od nekonečného plávania až po každodennú vodnú gymnastiku. Pre starších ľudí by sme mohli ešte odporučiť systém MagiSport, kde pri prepnutí do inej polohy zmeníme proti prúd na masážne trysky. Podobnú funkciu poskytuje hydromasáž Beachness Balneo. Ide o bazénové schody, ktoré okrem estetického a praktického vzhľadu, ponúkajú aj možnosť hydromasáže. Užite si ozajstné pocity a prínosy plávania  masáže vo vašom vlastnom domácom bazéne.

Bazén na záhrade = zdravie, šťastie, pohoda, zábav, relax…

Vaše šťastie je rovnako dôležité ako vaše zdravie. Faktom je, čo dokazuje aj mnoho štúdií, že ak ste šťastný a spokojný vo svojom živote, ste aj oveľa zdravší a optimistickejší nielen v prítomnosti ale hlavne to vplýva na vašu budúcnosť. Zdravie a šťastie v skutočnosti patria k sebe ako ruka k ruke a nedostatok jedného ma veľký vplyv aj na tú druhú stránku. Aká môže byť lepšia cesta užiť si život a žiť ho plnohodnotnejšie než s bazénom? Skutočná oáza na záhrade poskytne nespočítateľné hodiny kvalitného času so svojimi deťmi a priateľmi. Party v bazéne (Pool party) sú vždycky „IN“. Sú  jedným zo synonymom, ktoré patrí k letnému času. Ešte ak k tomu vlastníte vonkajší bazén nebudete nikdy ľutovať pozvať ľudí na trochu dobrej zábavy, ktorú spolu strávite v pekný slnečný deň. Za veľkú výhodu dnešných bazénov môžeme s určitosťou považovať možnú inštaláciu LED reflektorov rôznych farebných odtieňov. Tie osvietia bazén a vytvoria tak mnohé atmosféry vo vašom zapustenom bazéne. Na pohode vám bez debaty pridá aj bazénové tepelné čerpadlo, kde si môžete jednoducho vychutnávať potešenie z kúpania stále v teplej vode, a ktoré vám ponúka dvakrát dlhšiu sezónu.

Luxusný bazén – investícia do nehnuteľnosti

Ak sa rozhodnete investovať do kúpy bazéna, ďalším z plusov je v prípade predaja nehnuteľnosti, rýchlejšia dohoda za vami požadovanú sumu. Pre niekoho je zase aj toto dôvod investovať do kúpy bazéna. Ak sa rozhodnete k výstavbe bazéna pár jednoduchých „dotykov“ môže zvýšiť okrajovosť žiadanosti o váš dom a zlepšenie hodnoty domu pre nových potencionálnych vlastníkov. Určite musíme odporučiť a pripomenúť, pre niektorých samozrejmosť, ako je dekorácia a ozdobenie časti v okolí bazéna. Ide o bazén v zemi a vzhľad vašej plochy a jeho blízkeho okolia spraví bazén na záhrade viac pôsobivejším. Je dobré vybrať úsek pre chodník a okraje so zaujímavou dlaždicovou výzdobou ešte pred samotnou výstavbou bazéna (nie je podmienkou). Netreba taktiež zabúdať zahrnúť množstvo zelene a skaliek, ktoré spravia pozemok v okolí bazéna lákavejším s vyžarujúcim relaxom. Ak už patríte medzi vlastníkov zapusteného bazéna a hľadáte niečo na zmenu vašej záhrady pridaním pár korekcií môžete úplne zmeniť výzor nielen  vášho pozemku, ale aj celej nehnuteľnosti. Pri kompletnej prestavbe treba zvážiť zaradenie bezpečnostných a technologických noviniek a vylepšení, zmenu povrchu a tiež tvar bazéna.
Francúzska firma Magiline vyrába železobetónové bazény, ktorých záruka je 30 rokov, a preto investícia do takto kvalitného a zároveň aj luxusného bazéna sa aj počas viacročnom používaní oplatí a vašej nehnuteľnosti to okrem pridania na hodnote pomôže na celkovej kráse a pôvabe.
Ste pripravený na vybudovanie záhradnej oázy v blízkosti vášho príbytku, ale potrebujete ešte finančnú asistenciu na splnenie vášho celoživotného sna? Je množstvo finančných programov a možností, ktoré sú dostupné pre ľudí, ktorí by chceli investovať do kúpy vonkajšieho bazéna. Navštívte náš web www.magilinebazeny.sk pre všetky dostupné možnosti financovania výstavby, kúpy alebo prestavby bazéna.

Prezrite si naše ďalšie články

Ako rozpoznať, ošetriť a odstrániť riasy vo vašom bazéne
Údržba bazénov

Ako rozpoznať, ošetriť a odstrániť riasy vo vašom bazéne

Plánujete otvorenie novej sezóny veľkou pool párty, ale pri pohľade na vodu vo vašom bazéne …

Čítať viac →
3 výhody plávania v slanej alebo soľnej vode
Rady, tipy a triky

3 Výhody plávania v slanej alebo soľnej vode

O liečebných účinkoch slanej alebo soľnej vody bolo popísaných už zopár článkov. Rozhodol som sa …

Čítať viac →
Stavba bazénov

Štruktúra steny bazéna Magiline

Tvar voštiny, je veľmi dobre tepelne izolovaná a využíva len toľko železobetónu koľko je potrebné …

Čítať viac →