Perfektná domolenka pri alebo aj v bazéne na záhrade

Perfektná "domolenka" pri alebo aj v bazéne na záhrade

Je veľmi málo vecí, ktoré sú lepšie, ako keď cítite teplo slnečných lúčov vnikajúc do pokožky a ohrievajúc celé vaše telo. Chladný vánok blúdiaci po okolí jemne „fackuje“ rozohriatu tvár  a zvuk vody vás privádza do stavu meditácie. Nie, Ja vám nepopisujem tropický raj niekde v Karibiku, ja popisujem časť pozemku pri vašom dome. Potrebovali ste niekedy dovolenku, keď už ste na dovolenke? Ja osobne nespočetne veľa krát. Neustále v pohybe, starostlivosť o deti, všade množstvo ľudí a k tomu ešte otravní predajcovia, ktorí sa snažia predať vám čokoľvek zo svojho obchodu. Je to vyčerpávajúce! Na dovolenke by sme si mali hlavne odpočinúť a nabrať energiu.
To je to, keď som sa naučil krásu domolenky. Domolenka znamená užiť si dovolenku vo Vašom vlastnom dome. Zabudnite na rozdávanie peňazí hotelovým rezortom, každodennú predraženú stravu a suveníry. Väčšinou aj tak skončia odložené na poslednom mieste v šatníku alebo pod posteľovou. Samozrejme hovorím o suveníroch typu ako topánky, ktoré ste si kúpili v Paríži pred 5 rokmi, alebo obraz z Tuniska, ktorý už nahradil krajší minuloročný z Egypta. Domolenka je perfektný spôsob na relax so všetkým potrebným komfortom domova. Zároveň umožňuje uniknúť z nepríjemností, ktoré prináša život, a to hlavne v dnešnom uponáhľanom svete.

Tipy pre váš domáci rezort

Ak je bazén na záhrade pripravený k používaniu stačí už iba pár jednoduchých úprav, ktoré premenia okolie vonkajšieho bazéna a záhradu na štýl hotelového rezortu za zlomok ceny.

  1. Nájdite si čas na vyčistenie svojho domáceho bazéna pred začatím vašej domolenky.
  2. Pre tých, ktorí majú v pláne premeniť svoj dvor, obetujte víkend na skrášlenie okolia bazéna na záhrade skalkami s krásnymi kvetmi a zeleňou. Toto jednoduché „Urob si sám“ skutočné premení váš dvor hlavne keď ste limitovaný rozpočtom.
  3. Zabezpečte, aby sa všetky potrebné veci nachádzali v blízkosti zapusteného bazéna pre ich ľahký prístup ako uterák, slnečné okuliare, vode odolný opaľovací krém, obľúbený magazín alebo kniha. So všetkým po ruke vám ostane viac času na plávanie a relax.
  4. Nové recepty môžu priniesť chuť raja priamo do vašej záhrady, ale treba pamätať, že jedlo a nápoje je najlepšie nechať na chladnom, tienistom mieste aby nedošlo k ich znehodnoteniu respektíve skazeniu.

Ak nie v bazéne, tak potom pri…

Zaplávali ste si alebo „iba“ schladili vo vode, vychádzate z bazéna a vaše kroky vedú do obývačky pred televízor. Možno hľadíte na bránku pred domom, a máte v pláne ju premaľovať lebo sa nazdávate, že farba už vybledla. Nerobte nič! Máte predsa domolenku. Ak si chcete poriadne oddýchnuť, nechajte sa rozmaznávať pri bazéne na záhrade. Mať svoje kúpeľné dni osamote alebo s priateľmi je niekedy presne to čo potrebujete k tomu aby ste sa cítili mladšie, sviežejšie a živšie. Využite okraj bazéna, komfortnú bazénovú stoličku alebo iný výbežok pri vašom bazéne k nasiaknutiu slnečných lúčov – nezabudnite opaľovací krém! Nedá mi nespomenúť bazénové schody firmy Magiline, ktoré sú navrhnuté, aby zodpovedali všetkým vašim prianiam. Spravia váš vonkajší bazén jedinečným. Niektoré z typove (Bahia, Island 3, Island 4, Beach 1 alebo Beachness comfort) vám umožnia relaxovať priamo na nich, či už posediačky alebo poležiačky. Nakoniec, ktoré kúpeľné dni by mohli byť kompletné bez šampanského a pomarančového džúsu pre perfektné posedenie pri bazéne.
Ste pripravený rozprúdiť zábavu s rodinou a priateľmi? Rozohrejte gril, zapnite hudbu a namixujte k tomu pár hier v bazéne. Návšteva, ktorá k vám prišla, zažije niečo čo určite nečakala a verte mi, že sa im bude ťažko odchádzať. Ak sa ich rozhodnete pozvať na repete, určite len málokto povie nie. Keď si myslíte, že si už nemôžete viac užiť deň, zapnite si vo svojom MP3 prehrávači svoju obľúbenú kapelu, speváka, speváčku. Usaďte sa do svojej komfortnej stoličky s ovocným drinkom v ruke, zatvorte oči a relaxujte. V správnom prostredí, podniknete dokonalý útek z reality bez veľkej útraty peňazí!
Milujeme tieto nápady, ale krása domolenky spočíva v možnosti vybrať si. Ste len limitovaný vašou predstavivosťou a fantáziou!

Vychutnajte si pôžitok z jedla vo vašej oáze

Využite výhody vašej vonkajšej kuchyne počas domolenky. Vzhľadom k tomu, že večera sa bežne odohráva v interiéri, pripraviť večeru pri vašom domácom bazéne alebo na vonkajšom posedení je zaujímavá cesta ako oceniť prírodný pohľad na vlastný dvor.
Vytvorte romantickú večeru pri sviečkach pre dvoch pri západe slnka. Horúce dni sa blížia a popri farebnej záhrade prinesú aj otravných komárov. Natrhajte pár kvietkov z vašej záhrady na stôl ako dekoráciu. Zbavte sa komárov pridaním sviečok s repelentom do okolia vonkajšieho priestoru. Tieto jednoduché úpravy vytvoria príjemnú atmosféru pri ktorej si vychutnáte svoje obľúbené jedlo v spoločnosti osoby, ktorú milujete. Čo tak ešte po ľahkej večeri pridať nočné kúpanie a namiesto 5 hviezdičkového hotela pri pohľade na nebo môžete mať niekoľko tisíc hviezdičkový. Premýšľali ste teraz nad tým „Nočné kúpanie v bazéne znie dobre, ale veď voda bude studená a bude mi zima. Odpoveď je veľmi jednoduchá. Nebude! Spoločnosť Magiline našla aj v tomto riešenie v podobe bazénového tepelného čerpadla Elysea², ktoré je silnejšie, ekonomickejšie a taktiež ekologickejšie ako obvyklý výmenník tepla, pretože 80% tepelnej energie je bez nákladov! Predstavte si teplotu vody 28°C za menej ako 1€ na deň.
Máte záujem o niečo, čo vám prinesie väčšiu radosť a väčšiu zábavu? Pozvite susedov na zlepšenie susedských vzťahov alebo zorganizujte party pri domácom bazéne. Hoďte nejaké mäso a zeleninu na gril, čím vám neunikne ani minúta vzrušenia využitím vonkajšej kuchyne, namiesto prilepenia pri sporáku vo vnútri.
Vaša záhrada alebo dvor je ako prázdne plátno – okoreňte ho niečim novým alebo nechajte veci dozrieť. Čokoľvek si vyberiete záleží len na vás, užite si všetko čo ponúka bazén na záhrade na spríjemnenie domolenky.

Prezrite si naše ďalšie články

Aký je najvhodnejší vonkajší bazén pre malú záhradu
Stavba bazénov

Aký je najvhodnejší vonkajší bazén pre malú záhradu?

Aký je najvhodnejší vonkajší bazén pre malú záhradu? Pri aktuálnych cenách pozemkov väčšina ľudí, ktorá …

Čítať viac →
Ako rozpoznať, ošetriť a odstrániť riasy vo vašom bazéne
Údržba bazénov

Ako rozpoznať, ošetriť a odstrániť riasy vo vašom bazéne

Plánujete otvorenie novej sezóny veľkou pool párty, ale pri pohľade na vodu vo vašom bazéne …

Čítať viac →
Ako vodné prostredie prispieva k dýchacím problémom detí a mládeže
Rady, tipy a triky

Ako vodné prostredie prispieva k dýchacím problémom detí a mládeže

Plávanie je absolútne fenomenálna forma cvičenia, nehovoriac o upokojujúcich účinkoch. Avšak, plávanie v bazéne s chlórovou vodou môže …

Čítať viac →