Aký je najvhodnejší vonkajší bazén pre malú záhradu

Aký je najvhodnejší vonkajší bazén pre malú záhradu?

Aký je najvhodnejší vonkajší bazén pre malú záhradu?

Pri aktuálnych cenách pozemkov väčšina ľudí, ktorá uvažuje nad výstavbou domu sa usiluje nájsť pozemok postačujúci aspoň k výstavbe menšieho nízkoenergetického domčeka. Malý pozemok automaticky znamená menej miesta určeného pre záhradu. Pri malej záhrade máte tak povediac obmedzené možnosti na účel jej využitia. Buď ju vo väčšej miere využijete, ako úžitkovú plochu s nejakou tou posadenou zeleninkou a pár ovocnými stromami alebo vám poslúži výhradne na miesto pre oddych a relax. Ak uvažujete nad druhou alternatívou, pravdepodobne patríte k tým, ktorí by privítali za svojim domom na záhrade aj vonkajší bazén. Len preto, že máte alebo budete mať malú záhradu, nemusí znamenať, že nemôžete zvažovať inštaláciu vonkajšieho zapusteného bazéna. V tomto článku sa pokusím opísať aké su vaše možnosti alebo aký je najvhodnejší vonkajší bazén pre malú záhradu.

Ktorý je najlepší typ bazéna pre malú záhradu?

Pri zvažovaní, aký typ bazéna je najvhodnejší na vašu záhradu, skutočne nemáte až toľko možností na výber jednou alebo druhou cestou za predpokladu, že ste našli presnú veľkosť a tvar, ktorý ste hľadal. Inými slovami, predpokladajme, že máte k dispozícii rozmer určený k bazénu 6x2m. Vzhľadom k tomu, že niektorí výrobcovia sú obmedzení veľkosťou rozmerov svojich bazénov pravdepodobne by vám v tomto prípade nepomohli. Na druhej strane existujú výrobcovia bazénov, ktorí na základe vlastnej technológie dokážu vyrobiť štruktúru bazéna na mieru s najmenším možným rozmerom 3x2m a so zväčšením o 0,33m intervaly. Zmestil by sa vám na záhradu bazén s rozmerom max 4,66×2,33m? Nie je problém!
oválny bazén do zeme miami

Aký tvar bazéna je najlepší pre malú záhradu?

Najlepšia odpoveď na túto otázku je „záleží“. Prečo? Preto, že každá záhrada je odlišná a musíte pracovať s tým, čo je vám k dispozícii. Zo všetkých možností sa nám určite najviac pozdáva oválny bazén so zaoblenými krivkami alebo aj takzvaný tvar „obličky“. Síce stratíte priestor oproti klasickému obdĺžnikovému tvaru, ale získate väčší potenciál pre pridanie terasy. Nezabudnite, že ak chcete mať aspoň sedaciu súpravu na terase, budete potrebovať v tejto časti aspoň 2m priestoru. Plánujete stôl so stoličkami, gril alebo altánok, potom budete potrebovať oveľa viac miesta. Aj to je dôvod, prečo sú bazény s oblým tvarom veľmi vhodné pre menšie záhrady.

Obmedzenýdebnenie-magiline prístup

Povedzme, že bývate v radovej výstavbe a máte minimálny alebo žiaden prístup z jednej aj druhej strany vášho príbytku. Pri typov bazénov, ktoré vyrábajú kompletné bazénové vane, by ste si museli objednávať žeriav, ktorý by bazénovú vaňu musel preniesť ponad strechu. S technológiou skrytého debnenia, kde bazén dostanete po častiach ako lego si vznik takéhoto možného problému a zbytočných starostí môžete škrtnúť. Debnenie je možné preniesť okolo domu alebo priamo cez hlavné dvere vášho domu.

Úspornosť, údržba a príslušenstvo pre malý bazén

Malý bazén znamená menej vody, ohrievania a chemikálií (ak ich plánujete používať), preto je oveľa jednoduchší na užívanie a menej nákladný. Samozrejme, veľa záleži aj od filtračného systému, ktorý budete používať. Ak chcete svoj domáci bazén plnohodnotne využívať a užiť si v ňom okrem relaxu aj plaveckú aktivitu, doporučujeme investíciu do protiprúdu a masážnych trysiek na okraj bazénových schodov.
V dnešnom uponáhľanom svete svoj domov často vnímame, ako miesto odpočinku a preto chceme, aby bol na túto funkciu prispôsobený. Každá rodina má však svoj špecifický životný štýl, každá ma teda iné potreby a nároky na svoj príbytok. Pokiaľ ste však aj napriek malému pozemku zámer na kúpu kvalitného vonkajšieho bazéna „hodili do koša“ verím, že tento článok vám dopomôže ešte k jeho prehodnoteniu. Pre lepšiu inšpiráciu vám ponúkam galériu obrázkov rozmerom menších zapustených vonkajších bazénov zhotovených spoločnosťou Magiline.

Prezrite si naše ďalšie články

prečo investovať do systému na výrobu slanej vody
Údržba bazénov

Prečo investovať do systému na výrobu slanej vody v bazéne

Je možné mať slanú vodu v zapustenom bazéne? Existuje nejaký systém, ktorý mi vyrobí slanú vodu …

Čítať viac →
Ako vodné prostredie prispieva k dýchacím problémom detí a mládeže
Rady, tipy a triky

Ako vodné prostredie prispieva k dýchacím problémom detí a mládeže

Plávanie je absolútne fenomenálna forma cvičenia, nehovoriac o upokojujúcich účinkoch. Avšak, plávanie v bazéne s chlórovou vodou môže …

Čítať viac →
bazenovy_filter
Údržba bazénov

Dokonalá kvalita vody s bazénovou filtráciou NFX od Magiline

Kartušová filtrácia NFX je trikrát účinnejšia Bazénová filtrácia NFX je založená na patentovanej technológii, ktorá …

Čítať viac →