7 Najčastejších chýb pri rekonštrukcií bazéna

7 Najčastejších chýb pri rekonštrukcii bazéna

Môže existovať niekoľko dôvodov k rekonštrukcii vášho bazéna. Vlastníte svoj bazén už dlhšiu chvíľu a máte záujem o jeho vylepšenie pridaním nových funkcií, ktoré sa vyskytli na trhu. Našli ste v magazíne pre záhrady nový typ dlaždíc a chceli by ste ich zameniť za tie vaše staré a popraskané.  Možno len potrebujete vymeniť fóliu, ktorá po dlhých rokoch stratila farbu. Alebo sa vaša rodina rozrástla o nového člena a zaujímala by vás rekonštrukcia s novými bezpečnostnými funkciami. Nech už je váš dôvod akýkoľvek, rekonštrukciou bazéna môžete úplne zmeniť vzhľad vášho domáceho bazéna. V niektorých prípadoch sa však vlastníci bazénov rozhodnú pre kompletnú rekonštrukciu. Na zváženie majú veľa možnosti. Kompletná rekonštrukcia existujúceho bazéna je podobná inštalácií a výstavbe nového bazéna. V prípade, že patríte medzi domácich majstrov a idete sa pustiť do rekonštrukcie bazéna na vlastnú päsť, pripravil som pre vás 7 Najčastejších chýb pri rekonštrukcii bazéna. Práve vyhnutím sa týchto chýb a správnym naplánovaním môžete úspešne zvládnuť rekonštrukciu bazéna, a tým ušetrenie peňazí do budúcna.

1. Povolenie

Predtým, ako začnete s rekonštrukciou, uistite sa, že nepotrebujete príslušné pracovné povolenie. Všetko bude záležať od rozsahu rekonštrukcie bazéna. Poslednú vec, ktorú chcete sú problémy s príslušnými úradmi a v prípade zranenia zbytočné starosti. Pre osobný pokoj sa obráťte ohľadom informácií na príslušný miestny úrad.

2. Lacný materiál

Kvalitné bazény sú určené k dlhoročnému používaniu, takže nie je vhodné robiť kompromisy vo výbere materiálov. Pri výbere a nákupe materiálu majte vždy na mysli kvalitu.  Bazén využíva veľa ľudí vrátane detí tak sa uistite, že používate kvalitné materiál k zabezpečeniu a dlhej životnosti bazéna. Pravdepodobne nechcete rekonštruovať svoj bazén každoročne? Nezabudnite, že „Dostanete len to, za čo si zaplatíte„

3. Bezpečnosť

Bez ohľadu na typ rekonštrukcie bazéna vezmite na vedomie bezpečnostné opatrenia. Nezabudnite používať vhodné pracovné oblečenie, bezpečnostné okuliare, vhodnú obuv a nasledovať návody na obaloch od materiálu s ktorým prídete do styku. Ak vám prišiel pomôcť aj váš sused uistite sa, že je tiež vhodne chránený a oboznámený so všetkým. Samozrejme nedoporučujem ani požívanie alkoholických nápojov pri práci.

4. Hypermoderný štýl

Väčšina majiteľov bazénov by chceli najnovšie trendy, ktoré sa pohybujú na trhu. Určite nejaká novinka nikdy nie je zlá, ale mali by ste byť v tomto opatrný, aby ste to neprehnali. Zvyčajne slovo „trendový“ znamená krátkodobý. Je lepšie vlastniť bazén so správnymi funkciami, ktoré vydržia roky a nielen niekoľko mesiacov. Pri priveľa novinkách to môže celú rekonštrukciu posunúť o niekoľko týždňov.

5. Nový dizajn

Pri zvažovaní nového dizajnu vášho bazéna si vyberte ten, ktorý najlepšie odráža štýl vášho domu. Poslednú vec, ktorú by ste pravdepodobne chceli spraviť je vytvoriť elegantný moderný bazén zdieľajúci, ako tradičný štýl domu. Bazén je súčasťou vašej domácnosti,preto by ste nemali ignorovať jeho architektúru. V tomto vyhlásení musím byť však opatrný, keďže každému sa páči niečo iné a každý ma svoj vlastný vkus. Ide predsa o váš pozemok.

6. Rozpočet

Pri nastavení rozpočtu na rekonštrukciu sa ho snažte udržať reálnym. Nemôžete si predsa kúpiť Bentley za cenu Toyoty. Vždy si nastavte limit pre neočakávané náklady, ale neprekračujte rámec toho, čo si môžete dovoliť.

7. Nenajmete si odborníkov

Ak aj patríte medzi osobu, ktorá toho už veľa zrenovovala, rekonštrukcia bazéna nemusí byť jednoduchou záležitosťou. Ak s ňou nemáte skúsenosti a nie ste si istý, že to zvládnete, odporúčame zavolať odborníkov. Ušetrí vám to čas, stres, bolesti hlavy a vo veľa prípadov aj peniaze. Dokonca dostane záruku za vykonanú prácu. V prípade práce na vlastnú päsť  môžete reklamovať prácu sám sebe respektíve susedovi, ktorý vám prišiel pomôcť.

Nakoniec by som spomenul, že v prípade kompletnej rekonštrukcii môžete zvážiť aj výstavbu úplne nového bazéna. Pri spočítaní nákladov na rekonštrukciu môžu byť náklady porovnateľné s výstavbou nového kvalitného bazéna. Spoločnosť Magiline sa dlhé roky zaoberá rekonštrukciou a výstavbou bazénov, preto nás v prípade odbornej pomoci môžete kedykoľvek kontaktovať.

Prezrite si naše ďalšie články

prečo investovať do systému na výrobu slanej vody
Údržba bazénov

Prečo investovať do systému na výrobu slanej vody v bazéne

Je možné mať slanú vodu v zapustenom bazéne? Existuje nejaký systém, ktorý mi vyrobí slanú vodu …

Čítať viac →
Návšteva PISCINES MAGILINE Troyes 2015
Novinky

Návšteva PISCINES MAGILINE Troyes 2015

V termíne 14-16.12.2015 sme sa zúčastnili školenia v centrále Piscines Magiline vo Francúzskom meste Troyes. Chceli by …

Čítať viac →
Najčastejšie kroky k správnemu zazimovaniu Vonkajšieho bazéna
Údržba bazénov

Najčastejšie kroky k správnemu zazimovaniu vonkajšieho bazéna

Koniec roka sa pomaly blíži ku koncu, teploty na teplomery klesajú a s nimi prichádza …

Čítať viac →