9 zaujímavých bazénových trendov

9 zaujímavých bazénových trendov

Prešla už dlhá doba, od kedy boli bazény len v základnom bielom obdĺžnikovom tvare. Za ten čas nové trendy spravili bazény originálne, jedinečné, elegantné a veľmi prispôsobivé. Od čoraz viac sofistikovaných inteligentných bazénov k alternátívam chlóru, bazénový priemysel využíva novú technológiu s cieľom zlepšiť dizajn, úpravu a riadenie. Zostavil som rebríček 9 zaujímavých bazénových trendov, ktorými sa aj vy môžete inšpirovať.

1. Nastavenie nálady

Ak nepatríte medzi vyznávačov ohňa a chcete niečo inovatívnejšie, navrhujem pridanie multi LED svetiel nie len do okolia, ale hlavne do bazéna. Nastavíte si tým náladu, ktorú chcete. Od kúzelne rozprávkovej oázy s multifunkčnými svetlami, až po moderne sofistikované terasy – možnosti sú nekonečné.

2. Charakteristický materiál

Zvyčajne boli záhrady s bazénom dokončené bielou omietkou. V dnešnej dobe je na výber veľké množstvo dizajnových trendov a materiálov, pre ktoré sa majitelia domov môžu rozhodnúť. Výberom jedinečného okrajového kameňa a dlažby z rôznych materiálov docielite esteticky krásne okolie bazéna.

3. Nekonečný bazén

Hlavnou črtou je zdanlivo nekonečný vytvorený výhľad, kde sa okraj bazéna „stretáva s nebom“. Nekonečný bazén nazývaný aj Horizon je dokonale zladený s prostredím, ako je napríklad krajinka na pobreží alebo strmý kopec. So svojím elegantným výhľadom a moderným dizajnom, môže priviesť akúkoľvek záhradu do impozantného a krásneho ústrania.
nekonečný bazén Magiilne

4. Športový bazén

Nové trendy úpravy dna bazéna vytvárajú úplne nové možnosti pre šport a fitnes. Hry ako basketbal alebo volejbal sú rovnomerne umiestnené a plávanie je tiež jednoduchšie. Ďalšou z možností sú jednoduché vodné cvičenia, ako zdvíhanie nôh a pohyb paží.

5. Soľný chlorinátor

Čoraz viac populárne zameranie na zdravie a obmedzovanie chemických látok v domácnosti, neobchádza ani svet bazénov. Zmenou chlórového bazéna na bazén so slanou vodou budete potrebovať nie len menej chémie, ale hlavne sa budete cítiť viac prirodzene. O ďalších výhodách sa dočítate v mojom článku 3 Výhody plávania v slanej alebo soľnej vode.

6. Automatizácia a úspornosť

Nie je nič neobvyklé, že majitelia bazénov potom, ako investujú do kvalitného bazéna si ho chcú hlavne v čo najväčšej miere užiť a pritom investovať, čo najmenej za jeho údržbu. Inteligentné technológie prichádzajú do bazénového priemyslu vrátane automatizovaných riešení sledovania pH, chlóru a soli prepojeným s vašim smartfónom. Okrem toho výrobcovia teraz ponúkajú automatizované riešenie pre vyhrievanie bazéna, prevádzku filtrácie, čo umožní ušetriť elektrickú energiu.

7. Wellness schody na mieru

wellness schody na mieruRelax je jednou z najväčších výhod vyplývajúcich z vlastnenia domáceho bazéna. Existuje snáď lepší spôsob než chytať bronz priamo na schodoch bazéna. Najlepšie na tom je, že bazénové schody môžete vyskladať na ktoromkoľvek mieste a v akomkoľvek tvare. Ak k tomu ešte pripojíme hydromasážne trysky integrované v štruktúre vytvoríte si wellness priamo vo svojej záhrade.

8. Oheň a voda

Táto kombinácia sa stáva populárnou v spojení ohňa a vody priamo vo veľkej mise. Počas dňa mihotavé plamene a upokojujúci prameň podporí relaxáciu a večer zase poskytne vrelé tlenie dokonalú romantiku. Pridaním týchto misiek k bazénu docielite majstrovské dielo vo vašej záhrade.

9. Bar v bazéne

Či už bude vybudovaný priamo v bazéne alebo iba prenosný určite vám to prispeje k zbytočnému behaniu hore dole z bazéna po rôzne nápoje a občerstvenie. Všetko môžete mať po ruke. Pravdepodobne okrem barmana 🙂

Všetky tieto trendy dokazujú, že využitie bazénov, ako aj samotný dizajn sa vyvinuli a držia krok so súčasnou dobou. Bude zaujímavé sledovať čo ešte prinesie evolúcia vo svete bazénov!

Prezrite si naše ďalšie články

uvedenie zapusteného bazéna do prevádzky
Stavba bazénov

Uvedenie zapusteného bazéna do prevádzky

Jar dorazila a teploty začínajú pomaly liezť nahor. Je to čas, kedy sa vlastníci zapustených …

Čítať viac →
Najčastejšie kroky k správnemu zazimovaniu Vonkajšieho bazéna
Údržba bazénov

Najčastejšie kroky k správnemu zazimovaniu vonkajšieho bazéna

Koniec roka sa pomaly blíži ku koncu, teploty na teplomery klesajú a s nimi prichádza …

Čítať viac →
Novinky

Ekologické, štýlové a bezpečné. Také sú bazény Magiline

Spoločnosť Magiline je vďaka skúsenostiam, certifikovanému postupu výroby a referenciám z celého sveta lídrom na …

Čítať viac →