9 zaujímavých bazénových trendov

9 zaujímavých bazénových trendov

Prešla už dlhá doba, od kedy boli bazény len v základnom bielom obdĺžnikovom tvare. Za ten čas nové trendy spravili bazény originálne, jedinečné, elegantné a veľmi prispôsobivé. Od čoraz viac sofistikovaných inteligentných bazénov k alternátívam chlóru, bazénový priemysel využíva novú technológiu s cieľom zlepšiť dizajn, úpravu a riadenie. Zostavil som rebríček 9 zaujímavých bazénových trendov, ktorými sa aj vy môžete inšpirovať.

1. Nastavenie nálady

Ak nepatríte medzi vyznávačov ohňa a chcete niečo inovatívnejšie, navrhujem pridanie multi LED svetiel nie len do okolia, ale hlavne do bazéna. Nastavíte si tým náladu, ktorú chcete. Od kúzelne rozprávkovej oázy s multifunkčnými svetlami, až po moderne sofistikované terasy – možnosti sú nekonečné.

2. Charakteristický materiál

Zvyčajne boli záhrady s bazénom dokončené bielou omietkou. V dnešnej dobe je na výber veľké množstvo dizajnových trendov a materiálov, pre ktoré sa majitelia domov môžu rozhodnúť. Výberom jedinečného okrajového kameňa a dlažby z rôznych materiálov docielite esteticky krásne okolie bazéna.

3. Nekonečný bazén

Hlavnou črtou je zdanlivo nekonečný vytvorený výhľad, kde sa okraj bazéna „stretáva s nebom“. Nekonečný bazén nazývaný aj Horizon je dokonale zladený s prostredím, ako je napríklad krajinka na pobreží alebo strmý kopec. So svojím elegantným výhľadom a moderným dizajnom, môže priviesť akúkoľvek záhradu do impozantného a krásneho ústrania.
nekonečný bazén Magiilne

4. Športový bazén

Nové trendy úpravy dna bazéna vytvárajú úplne nové možnosti pre šport a fitnes. Hry ako basketbal alebo volejbal sú rovnomerne umiestnené a plávanie je tiež jednoduchšie. Ďalšou z možností sú jednoduché vodné cvičenia, ako zdvíhanie nôh a pohyb paží.

5. Soľný chlorinátor

Čoraz viac populárne zameranie na zdravie a obmedzovanie chemických látok v domácnosti, neobchádza ani svet bazénov. Zmenou chlórového bazéna na bazén so slanou vodou budete potrebovať nie len menej chémie, ale hlavne sa budete cítiť viac prirodzene. O ďalších výhodách sa dočítate v mojom článku 3 Výhody plávania v slanej alebo soľnej vode.

6. Automatizácia a úspornosť

Nie je nič neobvyklé, že majitelia bazénov potom, ako investujú do kvalitného bazéna si ho chcú hlavne v čo najväčšej miere užiť a pritom investovať, čo najmenej za jeho údržbu. Inteligentné technológie prichádzajú do bazénového priemyslu vrátane automatizovaných riešení sledovania pH, chlóru a soli prepojeným s vašim smartfónom. Okrem toho výrobcovia teraz ponúkajú automatizované riešenie pre vyhrievanie bazéna, prevádzku filtrácie, čo umožní ušetriť elektrickú energiu.

7. Wellness schody na mieru

wellness schody na mieruRelax je jednou z najväčších výhod vyplývajúcich z vlastnenia domáceho bazéna. Existuje snáď lepší spôsob než chytať bronz priamo na schodoch bazéna. Najlepšie na tom je, že bazénové schody môžete vyskladať na ktoromkoľvek mieste a v akomkoľvek tvare. Ak k tomu ešte pripojíme hydromasážne trysky integrované v štruktúre vytvoríte si wellness priamo vo svojej záhrade.

8. Oheň a voda

Táto kombinácia sa stáva populárnou v spojení ohňa a vody priamo vo veľkej mise. Počas dňa mihotavé plamene a upokojujúci prameň podporí relaxáciu a večer zase poskytne vrelé tlenie dokonalú romantiku. Pridaním týchto misiek k bazénu docielite majstrovské dielo vo vašej záhrade.

9. Bar v bazéne

Či už bude vybudovaný priamo v bazéne alebo iba prenosný určite vám to prispeje k zbytočnému behaniu hore dole z bazéna po rôzne nápoje a občerstvenie. Všetko môžete mať po ruke. Pravdepodobne okrem barmana 🙂

Všetky tieto trendy dokazujú, že využitie bazénov, ako aj samotný dizajn sa vyvinuli a držia krok so súčasnou dobou. Bude zaujímavé sledovať čo ešte prinesie evolúcia vo svete bazénov!

Prezrite si naše ďalšie články

S akými nákladmi je potrebné počítať pri kúpe vnútorného bazéna
Stavba bazénov

S akými nákladmi je potrebné počítať pri kúpe vnútorného bazéna

Pri zvažovaní kúpy bazéna vidí mnoho ľudí najväčšiu prekážku v tom, že nedokážu bazén plnohodnotne …

Čítať viac →
5 základných postupov ako vyriešiť súboj Bazén do zeme vs Podzemná voda
Stavba bazénov

5 základných postupov ako vyriešiť súboj Bazén do zeme vs Podzemná voda

Tento článok nadväzuje na článok Najčastejšie otázky spojené s vyhĺbením jamy pre zapustené bazény, v …

Čítať viac →
Perfektná domolenka pri alebo aj v bazéne na záhrade
Údržba bazénov

Perfektná "domolenka" pri alebo aj v bazéne na záhrade

Je veľmi málo vecí, ktoré sú lepšie, ako keď cítite teplo slnečných lúčov vnikajúc do …

Čítať viac →