Návšteva PISCINES MAGILINE Troyes 2015

Návšteva PISCINES MAGILINE Troyes 2015

V termíne 14-16.12.2015 sme sa zúčastnili školenia v centrále Piscines Magiline vo Francúzskom meste Troyes. Chceli by sme vám v krátkosti priblížiť náš pobyt na tomto mieste, ale hlavne priblížiť z nášho pohľadu najzaujímavejšie faktory o spoločnosti Piscines Magiline. Najdôležitejšie informácie si však necháme pre seba lebo konkurencia ma oči všade 🙂 Takto prebiehalo naša školenie a návšteva PISCINES MAGILINE Troyes 2015.
Po dlhej 15 hodinovej ceste nás o 20:00 v hotely, v ktorom sme boli ubytovaný, privítal riaditeľ exportu Stephan Marion. Spolu so zástupcami pre distribúciu bazénov Magiline zo štátov Nemecka, Švajčiarska a Rakúska sme absolvovali krátku prehliadku mesta a spoločnú večeru. Spoločnosť Magiline zastupoval okrem riaditeľa exportu Mariona aj marketingový manažér Christophe Leroy.
Na druhý deň ráno sme sa ocitli v priemyselnej zóne mesta Troyes. Hlavný stan Piscines Magiline s rozlohou 15 000msa náchadzal hneď na jej začiatku. Prvé naše kroky viedli na vrchné poschodie do zasadacej miestnosti, kde nám pán Marion predstavil body, ktoré si počas školenia preberieme. Po zoznámení sa s ďalšími zamestnancami firmy sme si v úvode prebrali štatistiky predaja za predchadzajúce obdobie. Po prednáške ohľadom marketingových aktivít od pána Leroy sme absolvovali z nášho pohľadu najzaujímavejšiu časť. Prehliadku vo výrobnej hale. Tu sa uskutočňuje nielen výroba každého jedného komponentu potrebného k zostaveniu štruktúry bazéna Magiline, ale aj miesto, kde sa robia nové návrhy a plány pre ďalšie inovácie.

Proces výroby

výroba bazénovej štruktúryCelý proces je na vysokej úrovni od používania kvalitných strojov až po pracovnú morálku. Neuveriteľných 75 ľudí pracuje spolu pod jednou strechou vo veľmi priateľskej atmosfére. V jednom rohu presklenné kancelárie, v ktorých sedeli riaditelia, manažéri, inžinieri a v druhom rohu zase pristavené návesy pripravené na náklad nových bazénov a ich rozvoz do celého sveta. Medzi nimi veľké regály s rôznymi bazénovými komponentmi a zamestnanci roztrúsení po celej hale, ktorí pracovali buď samostatne alebo v malých skupinkách. Zaujímavé bolo taktiež sledovať, ako každý nový vyrobený komponent, prechádzal detailným testovaním v modernom testovacom centre. V ňom sa taktiež konajú všetky výskumné práce na filtráciu a hydrauliku. Po spoločnom obede sme sa vrátili do zasadacej miestnosti, kde pokračovali ďalšie prednášky a odpovede na naše otázky. Školenie v tento deň sme ukončili približne hodinovou konverzáciou s 3 pánmi, ktorí boli niečo ako „mozog“ Piscines Magiline. Reagovali na všetky naše nejasnosti a pripomienky. Všetko si dôkladne zapisovali a nebránili sa niektorým zmenám a návrhom na zlepšenie. Opäť bolo z tohto stretnutia cítiť veľký profesionalizmus a perfekcionizmus.

predajňa bazénov Magiline
Kamenná predajňa Magiline v Troyes

Ďalší deň nám predstavili novinky, ktoré sa na trh dostanú v priebehu roku 2016. Medzi najzaujímavejšie patrí filtračná pumpa s ochranou proti korózií a lepším výkonom, nový typ bielych bazénových okrajových kameňov,  a vylepšení protikorózny motor pre bazénové prekrytia. Našou nasledujúcou zastávkou sa stala kamenná predajňa Piscines Magiline v blízkosti centra mesta Troyes. Po obhliadke predajne v ktorej sa nachádzal aj napustený bazén Magiline sme sa po spoločnom obede so všetkými rozlúčili a vidali sa na cestu späť.

 Najdôležitejšie údaje o Piscines Magiline:

 • Dátum založenia 1994
 • 87 medzinárodných patentov
 • Jediný výrobca bazénov označený štítkom  Origine France Garantie (100%-ná francúzska výroba)
 • Distribúcia do 26 krajín na svete
 • Viac ako 40 000 postavených bazénov
 • Predajná sieť z viac ako 150 odborníkmi
 • Hmotnosť najťažšieho používaného stroja – 100 ton
 • Veľké investície v R&D (výskum a rozvoj)
 • Cena Bpifrance Excellence 2014 za rast a inovačný potenciál
 • Cena Bussines Leader 2012 za medzinárodny rozvoj
 • Cena „Eko energia“ 2008 za ekologickú uvedomelosť a stálosť

Slogan “Piscines par passion„ v preklade Vášeň pre bazény nie je pre spolupracovníkov Piscines Magiline len nejakou filozofiou, ale hlavnou hnacou silou.

Prezrite si naše ďalšie články

bazenovy_filter
Údržba bazénov

Dokonalá kvalita vody s bazénovou filtráciou NFX od Magiline

Kartušová filtrácia NFX je trikrát účinnejšia Bazénová filtrácia NFX je založená na patentovanej technológii, ktorá …

Čítať viac →
Pôvod vzniku bazénov
Údržba bazénov

Pôvod vzniku bazénov

Najstaršia verejná vodná nádrž v starovekých dobách sa prezentovala netypickým názvom „Veľký kúpeľ“, ktorý sa v tých …

Čítať viac →
Perfektná domolenka pri alebo aj v bazéne na záhrade
Údržba bazénov

Perfektná "domolenka" pri alebo aj v bazéne na záhrade

Je veľmi málo vecí, ktoré sú lepšie, ako keď cítite teplo slnečných lúčov vnikajúc do …

Čítať viac →